15/11/2014 |  19:59 | Аутор: РТРС

Енглеска боља од Словеније, Аустрија добила Русију

Фудбалери Енглеске савладали су на "Вемблију" Словенију резултатом 3:1 у дерби мечу групе Е другог дана чевтртог кола квалификациај за Европско првенство.
Велбек прославља гол против Словеније - Фото: REUTERS
Велбек прославља гол против СловенијеФото: REUTERS

Повели су гости аутоголом Хендерсона у 57. минуту меча, да би на 1:1 изједначио Руни са бијеле тачке свега два минута касније. Словенцима је пресудио Велбек головима у 65. и 72. минуту меча за коначних 3:1. У другом мечу исте групе Сан Марино и Естонија су одиграли меч без голова. У посљедњем мечу групе од 20.45 састају се Швајцарска и Литванија.

Украјина је у групи Ц са 3:0 славила у Луксембургу. Преостала два меча ове групе, дуели Македоније и Словачке, односно Шпаније и Бјелорусије играју се вечерас.

У дербију групе Г Аустрија је са 1:0 била боља од Русије, а минималну побједу остварили су и фудбалери Лихтенштајна на гостовању у Молдавији. Црна Гора ће од 20.45 дочекати Шведску.