latinica  ћирилица
16/11/2014 |  07:46 | Аутор: РТРС

Реми Црне Горе и Шведске, Словаци без грешке

Фудбалери Црне Горе одиграли су у Подгорици неријешено (1:1) са Шведском у оквиру четвртог кола квалификација за Европско првенство.

Домаћи су били близу пораза јер су Швеђани већ у 9. минуту дошли до вођства преко Ибрахимовића, али су у другом полувремену Црногорци голом Јоветића у са бијеле тачке 80. минуту меча успјели доћи до бода.

Словачка је у групи Ц са 2:0 славила на гостовању у Македонији головима Кучке и Немеца у првом полувремену сусрета и тако уписала и четврту побједу у исто толико мечева. У истој групи Шпанија није дозволила изненађеење и са 3 гола у мрежи испратила је Бјелорусију.

До вриједна три бода у групи Е дошла је Швајцарска која је са 4:0 била боља од Литваније.

У раније одиграним мечевима Енглеска је са 3:1 савладала Словенију, док је Аустрија минимланим резултатом славила против Русије