14/06/2015 |  20:15 | Аутор: РТРС

Руни донио тријумф Енглезима у Љубљани

Фудбалска репрезентација Енглеске савладала је Словенију у Љубљани резултатом 3:2 у мечу петог кола Е групе квалификација за Европско првенство 2016. године.

Домаћи су у сјајној утакмици први стигли до вођства голом Новаковића у 38. минуту, да би Вилшер головима у 57. и 74. минуту донио преокрет гостима. Печник је у 84. минуту донио изједначење Словенцима, али је Руни ипак донио побједу Енглеској два минута касније.  У другом мечу исте групе Естонија је са 2:0 била боља од Сан Марина.

Аустрија је у групи Г славила у Русији са 1:0, док су у истој групи Лихтенштајн и Молдавија одиграли без побједника 1:1.

У посљедњој утакмици одиграној у термину од 18 часова, Украјина је славила против Луксембурга са 3:0.