latinica  ћирилица
04/09/2015 |  23:07 | Аутор: РТРС

Грузија боља од Шкотске, Нијемци лако савладали Пољску

Фудбалска репрезентација Грузије приредила је изненађење другог дана седмог кола квалификација за Европско првенство 2016. године побједом над Шкотском резултатом 1:0.
Еуро 2016 - Фото: илустрација
Еуро 2016Фото: илустрација

Једини гол у првом мечу вечери групе Д постигао је Валери Казаишвили у 38. минуту утакмице.

У дерби утакмици дана, Њемачка је у истој групи са 3:1 била боља од Пољске и тако са 16 бодова преузела лидерску позицију у групи. Милер је довео "Панцере" у вођство у 12. минуту, да би вега седам минута касније за 2:0 погодио Геце. На 2:1 смањио је Левандовски у 37, а коначних 3:1 поставио је својим другом голо Геце осам минута прије краја. У посљедњем мечу исте групе, Република Ирска је славила у гостима код Гибралтара са 4:0.

Група Ф није донијела изненађења. Сјеверна Исрка је са 3:1 славила на гостовњу код Фарских Острва, чиме је преузела челну позицију у групи са 16 бодова, једним више од Румуније, која је у овом колу одиграла неријешено у Мађарској. Три бода усписала је и Финска на гостујућем терену у Грчкој.

У групи И, Србија је са 2:0 била боља од Јерменије, док су Днаска и Албанија одиграле без голова (0:0).