19/11/2017 |  11:41 ⇒ 11:44 | Аутор: РТРС

Нови пораз Сакрамента, велики преокрет шампиона

Koшаркаши Сакрамента доживјели су нови пораз у НБА лиги, овога пута од Портланда са 102:90, а српски репрезентативни бек Богдан Богдановић забиљежио је 12 поена.
Богдан Богдановић - Фото: AP
Богдан БогдановићФото: AP

Велики преокрет Голден стејта у Филаделфији, серија Бостона и даље траје.

Богдан је на паркету "Мода центра" у Портланду провео 28 минута, и уз већ поменутих 12 поена имао је и три асистенције и једну украдену лопту.

Најефикаснији у редовима Кингса био је ветеран Зек Рендолф са 18 поена, док је у победничком Саставу Мекалум убацио 25, а Лилард три мање уз шест успјешних додавања.

Екипа шампиона из Оукланда била је на прагу другог узастопног пораза, пошто је на полувремену меча у Филаделфији губила од расположених Севентисиксерса са 74:52.

Међутим, уследила је традиционално добара њихова трећа четвртина, коју су добили са 47:18, преокренули резултат и забележили 12. побједу у сезони - 124:116.

Најистакнутији појединац меча био је Стеф Кари, стријелац 35 поена уз по пет остварених скокова и асистенција, док је Кевин Дурент додао 27.

У пораженом саставу најбољи је био Бен Симонс са учинком од 23 поена, 12 скокова и осам успешних додавања.

Бостон селтикси су теже него што се очекивало савладали Атлатану са 110:99, и тако продужили побједничку серију на 15. у низу!

Најбољи је очекивано био Кајри Ирвинг са 30 поена, док је ове сезоне одлични Џејлен Браун убацио три мање.

У редовима поражених Хоукса Денис Шрудер је имао учинак од 23 поена и девет аистенција.