05/12/2017 |  08:48 ⇒ 09:13 | Аутор: РТРС

Ноћ без Срба, Кливленд на 12. везаних побједа, преокрет Вориорса (ВИДЕО)

У ноћи понедјељка на уторак на паркетима НБА лиге није било српских представника а сва три тима чије боје дреса они бране забиљежили су поразе.

Денвер је изгубио од Даласа 122:105, Минесота од Мемфиса 95:92, а Детроит од Сан Антонија 96:93.

У центру пажње били су прошлогодишњи финалисти који су однијели побједе на гостовањима у Чикагу, односно Њу Орлеансу.

Кливленд је забиљежио 12. узастопну побједу што је други најбољи учинак везаних побједа у историји ове франшизе.

Кавси су у "Јунајтед центру" савладали Чикаго булсе са 113:91, предвођени Лавом и Вејдом који су постигли 24 и Леброном Џејмсом који је постигао 23 поена. Код Булса најефикаснији били су Дан са 15 и Лопез и Холидеј са по 14 постигнутих поена.

Кливленд је након лошег старта сезоне и скора од 5 побједа и седам пораза везао 12 побједа, што им је помогло да заузму другу позицију на табели Источне конференције.

Чикаго је уписао свој 19. пораз у 22 одигране утакмице што их чини најлошијом екипом лиге.

Други прошлогодишњи финалиста је морао знатно више да се помучи за побједу на гостовању против Пеликанса.

Вориорси су морали да понове њихову већ чувено експлозивну трећу четвртину и тако надокнаде заостатак од 20 поена.

До побједе од 125:115 актуелне шампионе предводио је Стеф Кари који је меч завршио раније због повреде зглоба са 31 поеном, 22 додао је Томпсон а по 19 постигли су Дурент и Грин.

Код домаћина најефикаснији био Холидеј са 34 поена, Мур је додао 27, а Казинс 19 поена.

Дуел је осим силовите треће четвртине гостију, обиљежио и сукоб Казинса и Дурента минут пред крај меча због којег су обојица зарадили по искључење.

Голден Стејт је уписао 19. победу у 25 одиграних мечева што их чини другопласираном екипом Западне конференције, док су са друге стране Пеликанси осми на Западу са скором од 12 побједа и исто толико пораза.

У осталим мечевима Бостон је славио против Милвокија 111:100 у дербију Истока, Мемфис је уписао дуго очекивану побједу над Минесотом 95:92, Јута је декласирала Вашингтон са 116:69, Сан Антонио је био бољи од Детроита 96:93, Шарлот је савладао Орландо 104:94, Бруклин тријумфовао над Атлантом 110:90, Никси су поражени од Индијане 97:115, Финикс је савладао Филаделфију са 115:101 и Далас је поразио Денвер са 122:105.