14/12/2017 |  09:04 | Аутор: РТРС

Нови тријумф Ситија, Руни донио три бода Евертону

Манчестер сити је лако савладао Свонси на гостујућем терену са 4:0 и задржао предност над пратиоцима у Премиер лиги. Јунајтед је савладао Бормут са 1:0. Евертон је голом Рунија савладао Њукасл-1:0. Лестер убједљив против Саутемптона-4:1. Реми Ливерпула са ВБА, као и Арсенала против Вест Хема.
Нови тријумф Ситија (Фото: Twitter @premierleague) -
Нови тријумф Ситија (Фото: Twitter @premierleague)

Три вечери након тријуфа у манчестерском дербију Сити је остварио још једну побједу, овог пута на гостовању код Свонсија славили су са 4:0.

Сити је повео у 27. минуту преко Силве. Де Брујне је повећао предност своје екипе у 34. Свој други гол Силва је постигао у 52. Коначан резултат поставио је Агуеро у 85. минуту.

Фудбалери Манчестер јунајтеда успјели су да савладају Бормут на свом терену. Једини гол постигао је Лукаку у 25. минуту. Јунајтед је други на табели са 11 бодова заостатка у односу на градског ривала.

Евертон је стигао до побједе против Њукасла. Стријелац јединог гола био је ко други до Вејн Руни у 27. минуту сусрета.

Лестер је стигао до убједљиве побједе против Саутемтона. Већ након првог полувремена "лисице" су водиле са 3:0. Махрез је погодио у 11. минуту, Оказаки у 32. , а Кинг у 38. Саутемтон је смањио у 61. преко Јошида, да би коначан резултат својим другим голом поставио Оказаки у 69.