14/03/2018 |  20:02 ⇒ 22:49 | Аутор: РТРС

ЛШ: Барселона и Бајерн лако до четвртфинала

Фудбалери Барселоне убједљиво су савладали Челси 3:0 (2:0) и пласирали се у четвртфинале Лиге шампиона. Ни Бајерн се није много бринуо за резултат, јер је убједљиво надиграо Бешикташ,
Барселона и Челси - Фото: Getty Images
Барселона и ЧелсиФото: Getty Images

Каталонци су "сломили" госте из Лондона већ у првом полувремену са два гола након брзих акција уз грешке одбране "плаваца".

Блистао је Лионел Меси који је учествовао у сва три гола, постигао је два и једном асистирао.

Барса је повела већ у трећем минуту након акција Суареса и Месија који скоро из мртвог угла успијева да савлада Куртоу.

Услиједила је иницијатива Челсија, али чим су гости направили сљедећу грешку примили су гол, а играо се тек 20. минут.

Лоше је реаговао Фабрегас у средини терена након што је одбрана Барсе испуцала лопту, Меси ју је украо и експресно стигао до шеснаестерца, а онда проиграо Дембелеа који снажним ударцем постиже први гол у ЛШ у дресу Барсе.

Челси је крајем првог полувремена пропустио двије сјајне шансе за гол, Тер Штеген је одбранио шут Жируу, док је Вилијан засметао Кантеу, да би у посљедњем минуту Алонсо окрзнуо стативу из слободног ударца.

Барса је у наставку меча потпуно "умртвила" игру, чекала је нову грешку гостију и дочекала пола сата прије краја.

Опет су Каталонци брзом комбинацијом избацили скоро цијелу одбрану Челсија, Суарес је гурнуо лопту до Месија, који је шаље кроз ноге Куртои за коначних 3:0.

Бајерн у Истанбулу осигурао четвртфинале

Баварци су послије убједљиве побједе у првом мечу, у реваншу само потврдили квалитет. Вечерас је у Истанбулу било 3:1.

Након меча у Минхену било је јасно да је Бајерн сигуран четвртфиналиста Лиге шампиона (5:0), али Баварци нису имали намјеру да било шта препусте случају.

Бајерн је повео већ у 18. минуту послије акције Томаса Милера и Тијага Алкантаре, да би вођство удвостручио захваљујући аутоголу Гонула у првом минуту другог полувремена.

Пола сата прије краја, Вагнер Лав смањује резултат, на асистенцију Гонула, да би побједу Бајерна потврдио Сандро Вагнер шест минута прије краја.

Бешикташ је у меч ушао са комбинованим тимом, на клупи су остали неки од носилаца игре попут нападача Талиске и Алвара Негреда, док су због повреда одсуствовала тројица кључних дефанзиваца Душко Тошић, Пепе и Домагој Вида.