18/03/2018 |  13:22 ⇒ 13:23 | Аутор: Б92

Јокић одличан, а Денвер све даље од плеј-офа

Српски кошаркаш Никола Јокић пружио је нову одличну партију, али је његов Денвер наставио да посрће у борби за плеј-оф.
Никола Јокић - Фото: ТАНЈУГ
Никола ЈокићФото: ТАНЈУГ

Јокић је у поразу Нагетса од Мемфис Гризлиса (101:94) на терену провео нешто више од 35 минута и за то вријеме уписао дабл-дабл са 17 поена (5-15 из игре, 1-4 за три, 6-8 пенали) и 12 скокова, уз 2, асистенције 4 украдене лопте и 2 блокаде.

Међутим, није имао добру подршку саиграча у нешто скраћеној ротацији, јер је Тренер Мајк Мелоун дао прилику само деветорици кошаркаша.

Џамал Мареј је постигао 16 поена, а Пол Мислап 12.

С друге стране, код Гризлиса који су прекинули црну серију од 19 узастопних пораза, најефикаснији је био Брукс са 24 поена, четири више од Тајрика Еванса.

Мемфис је добио прву четвртину са убједљивих 34:17, Денвер је до полувремена смањио разлику на -5, а онда, упркос константној јурњави стигне до изједначења у посљедњој деоници (86:86 и 88:88). Ипак, гости из Колорада ни у једном тренутку нису водили, па су поново направили корак уназад у борби за плеј-оф.

Денвер је тренутно десети на Истоку са 38 побједа и 32 пораза, има побједу мање и два пораза више од Њу Орлеанс Пеликанса који су осми, на посљедњем мјесту које води у доигравање.

Мемфис је претпосљедњи у истој конференцији са скором 19-50.

У осталим мечевима побједе су остварили Хјустон, Вашингтон, Бруклин, Њујорк, Кливленд, Голден Стејт и Портланд.