18/03/2018 |  19:11 | Аутор: Б92

Звезда сачувала +12

Фудбалери Црвене звезде побиједили су Мачву 2:0 (0:0) у 28. колу Суперлиге Србије и задржали 12 бодова предности испред Партизана.

Црвено-бијели су се реванширали Шапчанима за елиминацију из Купа Србија на истом терену од прије само неколико дана.

Тим Владана Милојевића је доминирао свих 90 минута, али је отпор домаћина сломио тек средином другог полувремена.

Пресудио је сјајан гол Луке Аџића из слободног ударца у 65. минуту, да би у 75. Бен "овјерио" тријумф на обали Саве.

Мачва је била у потпуно подређеном положају од почетка меча, али је дисциплинованом игром одбране и честим фауловима одољевала притиску Звезде.

Звезде је кренула фуриозно од старта, имала осам корнера у првом полувремену, константно опсједала шеснаестерац Мачве, али је Пулетић чувао своју мрежу.

Десетак минута преиј краја полувремена Звезда је оштећена за пенал, судије нису видјеле играње руком Пејовића у казненом простору Шапчана.

У надокнади времена Ле Талек је испред гол линије изблокирао шут Гаврића, који је претходно побјегао Бабићу и обишао Борјана на ивици казненог.

У наставку меча је ритам мало опао, али је Звезда наставила да притиска одбрану Мачве. Коначно, у 65. минуту успијева да поведе захваљујући сјајном шуту Аџића искоса са лијеве стране, ухватио је Пулетића на погрешној нози.

Десет минута касније Бен је потврдио побједу голом након корнера Милијаша и додавања Пешића главом.

У самој завршници било је још неколико полушанси, али је остало 2:0 за Звезду.