Почиње Свјетско првенство у фудбалу
Током 25 "радних фудбалских дана", љубитељи фудбала имаће прилику да уживају у 64 утакмице, у којима ће снаге одмјерити 32 национална тима.
Репрезентација Србије, прву утакмицу игра у недјељу, 17. јуна против Костарике. Србија се вратила на главну свјетску сцену послије осмогодишње паузе.
Турнир отвара дуел домаћина Русије и Саудијске Арабије од 17.00 часова на Лужњики стадиону у Москви, гдје ће бити одиграно и финале.
Свјетско првенство биће одржано у 11 градова Русије- Москви, Санкт Петербургу, Самари, Саранску, Ростову на Дону, Сочију, Казању, Калињинграду, Волгограду, Нижњем Новгороду и Јекатеринбургу. Титулу првака свијета брани Њемачка.
Распоред утакмица
Група А:
1. коло:
Русија - Саудијска Арабија (14. јун, Москва, 17.00)
Египат - Уругвај (15. јун, Јекатеринбург, 14.00)
2. коло:
Русија - Египат (19. јун, Санкт Петербург, 20.00)
Уругвај - Саудијска Арабија (20. јун, Ростов на Дону, 17.00)
3. коло:
Уругвај - Русија (25. јун, Самара, 16.00)
Саудијска Арабија - Египат (25. јун, Волгоград, 16.00)
Група Б:
1. коло:
Мароко - Иран (15. јун, Санкт Петербург, 17.00)
Португал - Шпанија (15. јун, Сочи, 20.00)
2. коло:
Португал - Мароко (20. јун, Москва, 14.00)
Иран - Шпанија (20. јун, Казањ, 20.00)
3 .коло:
Шпанија - Мароко (25. јун, Калињинград, 20.00)
Иран - Португал (25, јун, Саранск, 20.00)
Група Ц:
1. коло:
Француска - Аустралија (16. јун, Казањ, 12.00)
Перу - Данска (16. јун, Саранск, 18.00)
2. коло:
Француска - Перу (21. јун, Јекатеринбург, 17.00)
Данска - Аустралија (21. јун, Самара, 14.00)
3. коло:
Данска - Француска (26. јун, Москва, 16.00)
Аустралија - Перу (26. јун, Сочи, 16.00)
Група Д:
1. коло:
Аргентина - Исланд (16. јун, Москва, 15.00)
Хрватска - Нигерија (16. јун, Калињинград, 21.00)
2. коло:
Нигерија - Исланд (21. јун, Волгоград, 17.00)
Аргентина - Хрватска (21. јун, Нижњи Новгород, 20.00)
3. коло:
Исланд - Хрватска (26. јун, Ростов на Дону, 20.00)
Нигерија - Аргентина (26. јун, Санкт Петербург, 20.00)
Група Е:
1. коло:
Костарика - Србија (17. јун, Самара, 14.00)
Бразил - Швајцарска (17. јун, Ростов на Дону, 20.00)
2. коло:
Бразил - Костарика (22. јун, Санкт Петербург, 14.00)
Србија - Швајцарска (22. јун, Калињинград, 20.00)
3. коло:
Србија - Бразил (27. јун, Москва, 20.00)
Швајцарска - Костарика (27. јун, Нижњи Новгород, 20.00)
Група Ф:
1. коло:
Њемачка - Мексико (17. јун, Москва, 17.00)
Шведска - Јужна Кореја (18. јун, Нижњи Новгород, 14.00)
2. коло:
Јужна Кореја - Мексико (23. јун, Ростов на Дону, 17.00)
Њемачка - Шведска (23. јун, Сочи, 20.00)
3. коло:
Мексико - Шведска (27. јун, Јекатеринбург, 16.00)
Јужна Кореја - Њемачка (27. јун, Казањ, 16.00)
Група Г:
1. коло:
Белгија - Панама (18. јун, Сочи, 17.00)
Тунис - Енглеска (18. јун, Волгоград, 20.00)
2. коло:
Белгија - Тунис (23. јун, Москва, 14.00)
Енглеска - Панама (23. јун, Нижњи Новгород, 14.00)
3. коло:
Енглеска - Белгија (28. јун, Калињинград, 20.00)
Панама - Тунис (28. јун, Саранск, 20.00)
Група Х:
1. коло:
Пољска - Сенегал (19. јун, Москва, 17.00)
Колумбија - Јапан (19. јун, Саранск, 14.00)
2. коло:
Јапан - Сенегал (24. јун, Јекатеринбург, 17.00)
Пољска - Колумбија (24. јун, Казањ, 20.00)
3. коло:
Сенегал - Колумбија (28. јун, Самара, 16.00)
Јапан - Пољска (28. јун, Волгоград, 16.00)
Осмина финала:
1Ц - 2Д (30. јун, Казањ, 16.00)
1А - 2Б (30. јун, Сочи, 20.00)
1Б - 2А (1. јул, Москва, 16.00)
1Д - 2Ц (1. јул, Нижњи Новгород, 20.00)
1Е - 2Ф (2. јул, Самара, 16.00)
1Г - 2Х (2. јул, Ростов на Дону, 20.00)
1Ф - 2Е (3. јул, Санкт Петербург, 16.00)
1Х - 2Г (3. јул, Москва, 20.00)
Четвртфинале:
Побједник А1/Б2 - Побједник Ц1/Д2 (А) (6. јул, Нижњи Новгород, 16.00)
Побједник Е1/Ф2 - Побједник Г1/Х2 (Б) (6. јул, Казањ, 20.00)
Побједник Ф1/Е2 - Побједник Х1/Г2 (Ц) (7. јул, Самара, 16.00)
Побједник Б1/А2 - Побједник Д1/Ц2 (Д) (7. јул, Сочи, 20.00)
Полуфинале:
Побједник А - Побједник Б (10. јул, Санкт Петербург, 20.00)
Побједник Д - Побједник Ц (11. јул, Москва, 20.00)
Утакмица за 3. мјесто:
14. јул, Санкт Петербург, 16.00
Финале:
15. јул, Москва, 17.00
Извор: РТРС/Б92