21/06/2018 |  22:04 ⇒ 22:17 | Аутор: РТРС

Хрватска надиграла Аргентину

Репрезентација Хрватске побиједила је у Нижњем Новгороду Аргентину у 2. колу Свјетског првенства са 3:0.
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018. -
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018.

Прво полувријеме било је веома занимљиво, а прву велику прилику пропустио је Перишић, када је голман Кабаљеро сјајно одбранио.

Аргентинци су потом узвратили и створили три добре шансе. Прво је ударац Месе изблокиран у посљедњем тренутку, затим је Акуна погодио пречку, а онда је Перез промашио зицер у шеснаестерцу.

Сјајно прво полувријеме заокружио је промашај Манџукића, који је мало закаснио на центарушут и шутирао поред гола па се на одмор отишло без голова.

Прву прилику у наставку промашио је Агуеро у 53. минуту када је Субашић био опрезан и лагано му одбранио шут.

Већ у сљедећем нападу Хрватска је повела. Голман Кабаљеро је неспретно реаговао, лопта је сретно дошла до Ребића, који се сјајно сналази и за прво вођство.

Меса је потом пропустио велику прилику када је поново Субашић фантастично реаговао, а узвратио је Манџукић с друге стране ударцем поред гола.

Десет минута прије краја утакмице Хрвати заслужено удвостручују предност. Модрић је побјегао свом чувару и сјајним ударцем матирао голамана Кабаљера.

Гаучоси су до краја играли очајно, а казнио их је Ракитић у судијској надокнади за коначних 3:0.

Хрватска је с двије побједе већ након другог кола осигурала осмину финала, док Аргентина има само један бод.