14/09/2018 |  18:15 ⇒ 18:47 | Аутор: Б92

ДК: Ђере донио први поен Србији

Ласло Ђере је са 3-1 у сетовима савладао Индијца Рамкумара Раманатана у првом мечу за опстанак у Свјетској групи Дејвис купа.

Српски тенисер је послије велике борбе и чак три часа и 14 минута игре био бољи резултатом 3:6, 6:4, 7:6(2), 6:2.

Ђере је добро ушао у дуел, али је имао мању повреду почетком меча, и то као да га је омело до краја првог сета који је ипак препустио ривалу.

У наставку, Ласло је заиграо много боље против објективно лошијег противника, а шљака му је много више одговарала.

Ђере је преломио други сет, а одлично почео и трећи, међутим ипак се отишло до тај-брејка. Ту је српски тенисер био много бољи, доминирао је, изнуђивао грешке ривала и дошао на корак од побједе.

Раманатан је током малтене цијелог меча приговарао главном судији меча, жалио се на одлуке линијских судија, затим се умијешао и тренер Индије који је тражио да се један од линијских судија уклони са терена, али све те ситне провокације нису утицале на мирног Ђереа.

Убједљиво је славио у четвртом сету и донио Србији предност од 1-0 у поенима у мечу против Индије, а сљедећи на терен излази Душан Лајовић који се састаје са Пранџешом Гунесвараном.