12/10/2018 |  12:44 ⇒ 13:52 | Аутор: Б92

Болт постигао прве голове у професионалној каријери!

Најбржи човјек на свијету Јусеин Болт постигао је први гол у професионалној каријери.

Тачније, момак са Јамајке их је постигао два у тријумфу свог Централ Коуст Маринерса над друголигашем Макартур Саут Вест јунајтедом са 4:0

Он је у 55. минуту пробне утакмице искористио одличну асистенцију саиграча и у маниру најбољих нападача, искоса са лијеве стране, изненадио голмана шутем у ближи угао.

Нешто мало мање од 15 минута касније поново се уписао у стрелце – искористио је грешку и судар одбрамбеног играча и голмана, па му није било тешко да спроведе лопту у празну мрежу.

"Први пут сам се нашао у стартној постави и постигао сам два гола. То је добар осјећај", рекао је Болт.

Најбољи спринтер свих времена казао је да је озбиљан у намјери да постане фудбалер.

"Срећан сам што сам дошао овдје и показао свијету да напредујем. Желим да постанем 'Маринер', да играм на највишем нивоу и изборим се за мјесто у првом тиму", додао је.

Осим њега, мрежу противничке екипе тресли су Мекормак и Мари.