12/11/2017 |  19:05 | Аутор: РТРС

Фетел побиједио, Маса славио на Интерлагосу

Возач Ферарија Себастијан Фетел победио је на Великој награди Бразила у претпосљедњој трци шампионата Формуле 1.

Фетел је четврти тријумф у сезони остварио престигавши Мерцедесовог Валтерија Ботаса већ у првој кривни на старту трке на Интерлагосу.

Трећи у Бразилу је био Фетелов тимски колега Кими Раиконен, док је до четврте позиције стигао шампион Луис Хамилтон, иако је стартовао из бокса због удеса у квалификацијама.

Ипак, у центру пажње на крају трке био је Фелипе Маса који се другу годину у низу опростио од Ф1 у Сао Паулу, а за разлику од 2016. када је испао током трке, ове године је прошао криз циљ као седми.

Њега су у питстопу дочекали ривали, аплаудирао му је и побједник трке Фетел, али је највеће аплаузе Бразилац добио од возача Мекларена Фернанда Алонса.

Пету и шесту позицију освојили су возачи Ред Була Макс Ферстапен и Данијел Рикардо, осми је био Фернандо Алонсо, девети Серхио Перес, а десети Нико Хулкенберг.

Сезона 2017. завршиће се 26. новембра Великом наградом Абу Дабија на стази Јас Марина.