latinica  ћирилица
15/03/2018 |  23:09 ⇒ 23:29 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Атлетико, Арсенал и Олимпик у четвртфиналу

Фудбалери Арсенала пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе пошто су у Лондону савладали екипу Милана са 3:1 (1:1).
ЛЕ: Арсенал - Милан - Фото: AFP
ЛЕ: Арсенал - МиланФото: AFP

Екипа Арсена Венгера славила је укупним резултатом 5:1, пошто је у првом сусрету, у Милану, побijедила са 2:0.

"Росонери" су повели на Емирејтсу у 35. минуту када је Чаланоглу перфектним ударцем матирао Оспину за 0:1.

Међутим, само четири минута касније, Тобџије су изједначиле послије спорне одлуке судије Ериксона, који је одлучио да послије благог дуела Ериксена и Велбека покаже на бијелу тачку.

Прецизан с линије пенала био је поменути Дани Велбек. С тим резултатом се отишло на одмор, а Милан није успио да покаже бољу игру другом дијелу меча што су домаћини знали да искористе.

Џака је с 25 метара донио предност "Тобџијама", а коначан резултат поставио је Велбек у 86. минуту.

ЦСКА, који је елеминисао Црвену звезду у шеснаестини финала, сада је приредио изненађење и избацио Лион.

Иако су "Армејци" поражени у Москви са 1:0, успјели су головима Головина, Мусе и Вернблума да остваре важну побједу и са 3:2 пласирају се у четвртфинале.

У последњем мечу, Салзбург је успио да сачува предност од 0:1 против Дортмунда из првог меча и прође даље.

Извор: РТРС/Агенције