28/03/2024 |  22:48 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Партизана послије великог преокрета поражени од Олимпијакоса

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Олимпијакоса резултатом 69:74 у мечу 32. кола Евролиге иако су у посљедњу четвртину ушли са предношћу од чак 13 поена.
Партизан-Олимпијакос (Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC) -
Партизан-Олимпијакос (Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Партизан сада има скор 14-18 и све је даље од пласмана у плеј-ин, а Олимпијакос има скор 20-12.
Утакмица је почела минутом ћутања за жртве терористичког напада у Москви у којем су у петак живот изгубиле најмање 143 особе.

Домаћин је и без Зека Ледеја боље отворио утакмицу и послије прве дионице водио је 22:17. Партизан је серијом 8:2 окончао прво полувреме за 40:32 послије 20 минута игре.

Прву двоцифрену предност Партизан је имао у 24. минуту (46:36), а у последњих 10 минута се ушло резултатом 59:46.

Гости су се серијом 12:0 на почетку четврте четвртине у потпуности вратили у меч, Партизан је био без коша више од три минута. Олимпијакос је повео 64:61 на четири минута пре краја, а у посљедњих 105 секунди се ушло вођством гостију 68:65, послије тога Партизан није успио да се врати.

Најефикаснији у редовима Партизана био је капитен Кевин Пантер са 19 поена, пратио га је Френк Камински са 14, Бруно Кабокло је дао 13, а Пи Џеј Доужер 12.

ости су били лишени повређених српских репрезентативаца Филипа Петрушева и Николе Милутинова, који је на почетку меча жестоко извиждан иако је некадашњи члан Партизана. Обојица су изостала због повреда.

Олимпијакос је ка побиједи предводио Најџел Вилијамс-Гос са 17 поена, 13 је дао Костас Папаниколау, 11 Томас Волкуп, а 10 Ајзеја Кенан.