30/03/2024 |  18:09 ⇒ 20:39 | Аутор: РТРС

Први пораз Борца на домаћем терену у сезони

Велики дерби Премијер лиге БиХ у Бањалуци одиграли су Борац и Зрињски, а побједа је припала гостима 2:1.
Борац - Зрињски - Фото: РТРС
Борац - ЗрињскиФото: РТРС

Борац је поражен у мечу 24. кола и ово им је први пораз још од страрта шампионата када их је савладао Жељезничар на Грбавици.

Борац је у овом мечу имао сјајну прилику да једну руку стави на шампионски пехар, али је чета Винка Мариновића поклекла након 22 меча без пораза у првенству.

Зрињски је водио након првих 45 минута пошто је мрежу домаћина начео Рамић поготоком у 38. минуту меча.

Није се дуго играло у другом полувремену, а на семофору је већ било 0:2. Стријелац гола у 50. минуту меча био је Киш.

Борац је у надокнади времена успио да ублажи пораз, а стријелац је био Макс Јурај Ћелић.

И поред овог пораза Борац има велику предност у односу на Зрињски.

Бањалучани су лидери са 58 бодова, док је Зрињски други са 49. До краја првенства је остало још девет кола.