latinica  ћирилица
05/04/2024 |  07:18 | Аутор: РТС

Денвер поражен од Клиперса, упркос трипл-даблу Јокића (ВИДЕО)

Кошаркаши Лос Анђелес клиперса савладали су Денвер нагетсе 102:100. Никола Јокић уписао је 24. трипл-дабл учинак у сезони.
Никола Јокић (Фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN) -
Никола Јокић (Фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN)

Клиперси се тренутно налазе на четвртом мјесту Западне конференције и уписали су 48. побједу у сезони, док су Нагетси други и убиљежили су 24. пораз.

Денвер је у раној фази утакмице стекао велику предност, резултат је био 25:8 у једном тренутку у првој дионици. Међутим, Клиперси су већ средином друге четвртине изједначили - 37:37. Екипе су се кратко смењивале у вођству, а у другом полувремену меча Клиперси су преузели резултатску иницијативу.

До краја меча Нагетси су покушавали да смање заостатак, међутим на крају су Лос Анђелес клиперси уписали тријумф.

Најефикаснији кошаркаш на мечу био је Никола Јокић са 36 поена, 17 скокова и 10 асистениција. Јокић је уписао 24. трипл-дабл учинак у сезони.

Код Денвера двоцифрени су били још Арон Гордон са 18, Кентавијус Колдвел-Поуп са 16 и Мајкл Портер са 14 поена. Нагетси су играли без повређеног Џамала Марија.

У побједничкој екипи истакли су се Пол Џорџ са 28 и Џејмс Харден са 20 поена.

Денвер ће у наредном колу играти против Атланте, а Клиперси ће се састати са Јутом.