10/04/2024 |  22:50 ⇒ 11/04/2024 | 07:47 | Аутор: Агенције

ЛШ: Атлетико бољи од Борусије, Барселона покорила Париз (ФОТО)

Фудбалери Атлетико Мадрида славили су на првом мечу четвртфинала Лиге шампиона против Борусије Дортмунд резултатом 2:1.
Атлетико Мадрид-Борусија Дортмунд (Фото: EPA-EFE/Kiko Huesca) -
Атлетико Мадрид-Борусија Дортмунд (Фото: EPA-EFE/Kiko Huesca)

Голове за Атлетико су постигли Де Пол у четвртом и Самуел Лино у 32. минуту меча, а једини стријелац за госте је био Себастијан Алер у 81. минуту.

Реванш мел је на програму 16. априла на "Сигнал Идуна парку".

Фудбалери Барселоне савладали су Пари Сен Жермен у гостима резултатом 3:2 (1:0) у једној од двије утакмици четвртфинала Лиге шампиона.

ПСЖ-Барселона (Фото: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA)

Петоструки првак Европе успио је да у мечу са два прокрета на крају изађе као побједник и након велике борбе дође до предности пред реванш на домаћем терену.

Два велика ривала приредили су нови епски спектакл и доказали да најбољи европски фудбал увијек има шта ново да понуди.

Након ватромета Реала и Ситија, односно, Арсенала и Бајерна, ПСЖ и Барса су играли мушки и често спуштених гардова, што је донијело пет голова.

Првих пола сата није наговјештавало такав расплет, јер је ПСЖ кренуо офанзивно, а онда у једном моменту Барса узвратила ударац са пар шанси и избијеном лоптом са гол-линије Нуна Ментеша.

Али је онда Рафиња у 37. минуту успио да реализује једну од полуконтри Каталонаца и да искористи кикс Донаруме.

ПСЖ, практично, није показао ништа на овој утакмици до 48. минута, а онда је два пута у три минута показао шта зна.

Најприје је Усман Дембеле послије доброг дриблинга закуцао лопту у мрежу бившег клуба и прилично бурно прославио свој погодак.

А онда, само 100-ак секунди касније, комплетиран је преокрет Парижана.

Витиња је био стријелац послије још једне сјајне акције ПСЖ-а, а усљед озбиљно уздрмане и грогиране одбране Барсе.

Стадион је еруптирао, а трибине се усијале. Међутим, из неког разлога "свеци" нису наставили да играју на тај начин.

Свјесно или несвјесно, повукли су се и препустили средину Барси, која је то умјела да казни. Поново.

Играо се 62. минут када је Рафиња, послије прелијепе асистенције резервисте Педрија, успио из прве да погоди мрежу Донаруме за 2:2.

Ново изједначење потрајало је тек 15-ак минута, јер смо у 77. видјели нови преокрет.

Барса је тада стигла до побједоносног гола и то преко још једног резервисте, штопера Кристенсена, коме је то био први контакт са лоптом на мечу.

Главом је надскочио све чуваре, мада се мора признати да је на петерцу несхватљиво остао усамљен и тако је донио велику предност Ћавијевом тиму пред реванш за шест дана.